Zamknij

Niewybuch w centrum Warszawy! Ewakuacja trzech bloków

Redakcja
15.12.2018 14:26
Warszawa
fot. Flickr

Na ul. Złotej w warszawskim Śródmieściu znaleziono niewybuch. Służby zarządziły ewakuację trzech bloków w rejonie znaleziska. Na miejsce jedzie patrol saperski - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak z biura prasowego KSP, na niewybuch natknęli się robotnicy podczas prac ziemnych prowadzonych na ul. Złotej.

- Około godz. 11 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Złotej 73 pracownicy, którzy wykonywali tam prace budowlane, zauważyli pocisk z czasów II wojny światowej. Jest to pocisk o wymiarach 40 na 50 centymetrów - powiedział. Teren wokół miejsca prac i okolica zabezpieczane są przez stołecznych policjantów. Na miejsce został wezwany patrol saperów.

- Mieszkańcy bloków 71,73 i 75 zostali ewakuowani, to jest około 50 osób. Również Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na czas tych działań postawiło specjalny autobus, gdzie osoby ewakuowane mogą spokojnie przeczekać czas ewakuacji. Większość osób, które zostały ewakuowane, udało się do swoich rodzin, a niektórzy skorzystali z autobusu - dodał Świstak.

RadioZET.pl/PAP/MP