Nowe stacje metra otwarte. Mieszkańcy stolicy nie kryją radości

15.09.2019 16:26
Nowe stacje metra otwarte. Mieszkańcy stolicy nie kryją radości
fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawskie metro od niedzieli jest dłuższe o 3 kilometry. Oddano do użytki trzy nowe stacje na warszawskim Targówku, co zdaniem mieszkańców tej dzielnicy, skróci czas dojazdu do centrum nawet o 20 minut.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pociągi metra linii M2 rozpoczęły w niedzielę 15 września kursy na nowym odcinku, wybudowanym w obrębie Pragi Północ i Targówka. Stacje oddane do użytku dla mieszkańców to: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Warto podkreślić, że tego dnia pasażerowie podziemnego składu mogą jeździć linią M2  za darmo.

Zobacz także

"Tylko można się cieszyć"

- Będzie dużo szybciej, będzie sprawniej i będzie na pewno milej – komentowała w rozmowie z reporterem Radia ZET jednak z mieszkanek dzielnicy. – Każde oddanie nowej stacji metra to przyjemność dla Warszawiaków. Przede wszystkim przybliża do centrum, skraca czas podróży, bo –jakby nie było- metro lepiej kursuje niż komunikacja miejska – mówił z kolei inny rozmówca. – Tylko można się cieszyć – dodawał.

Zobacz także

Budowa dalszych stacji linii M2 wciąż trwa. Na początku przyszłego roku prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział oddanie kolejnych stacji, tym razem na warszawskiej Woli. Trwają też prace planistyczne nad przebiegiem trzeciej linii metra – miałaby ona kończyć się na Gocławiu.

Zobacz także

Łukasz Czarnecki/RadioZET.pl/RadioZET/warszawa.naszemiasto.pl/tvn24.warszawa.pl