Zamknij

Pałac Kultury i Nauki będzie biały. Rozpoczęło się wielkie czyszczenie

Redakcja
30.06.2018 21:44
Pałac Kultury
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zyska dawny blask. Jak poinformował prezes PKiN Rafał Krzemień, rozpoczęły się prace związane z czyszczeniem budynku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pałac Kultury i Nauki stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Wybudowany został w latach 1952–1955 według projektu radzieckiego architekta. Budynek miał początkowo jasną fasadę, która jednak z czasem zszarzała.

Pierwsze zapowiedzi wielkiego czyszczenia PKiN w Warszawie padły w lutym br. Jak informuje portal ''Metro Warszawa', kilka miesięcy później podpisano umowę z firmą renowacyjną z Krakowa, a 26 czerwca rozpoczęto prace związane z czyszczeniem Tarasu Widokowego. Docelowo ''odświeżenie'' ma objąć cały budynek.

Zobacz także

Pierwszy etap prac remontowych potrwa do połowy września 2018 roku. Ich koszt jest szacowany na około 680 tysięcy złotych netto. PKiN będzie czyszczony za pomocą gorącej pary tzw. metodą hydrodynamiczna. Na zdjęciach opublikowanych przez portal widać pierwsze efekty renowacji. 

Pałac Kultury i Nauki wzbudza skrajne emocje wśród mieszkańców Warszawy i polityków. Antoni Macierewicz w jednym z wywiadów proponował zburzenie PKiN. Były szef MON widziałby na jego miejscu pomnik z figurą Matki Boskiej. 

RadioZET.pl/Metro Warszawa/DG