Zamknij

Śmierć pasażera w warszawskim metrze. Wyłączono z ruchu trzy stacje

Redakcja
05.03.2018 16:12
Śmierć pasażera w warszawskim metrze. Wyłączono z ruchu trzy stacje
fot. Archiwum RadioZET.pl

Trzy stacje metra musiały zostać zamknięte po tym, jak zasłabł jeden z pasażerów na stacji Racławicka. Mężczyzna zmarł — poinformowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Zagłosuj

Jeździsz na co dzień komunikacją miejską?

Liczba głosów:

Pociągi pierwszej linii warszawskiego metra przez ponad dwie godziny nie kursowały na odcinku Politechnika-Wilanowska. Trzy stacje zostały całkowicie wyłączone z ruchu. — Nie ma możliwości wyprowadzenia na peron pasażera, który zasłabł w pociągu, dlatego skład musiał stanąć na stacji. Czekamy na przyjazd pogotowia — relacjonowała rzeczniczka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Pasażer zasłabł w wagonie

Po godzinie pojawiła się informacja, że pasażer zmarł. — W drodze na miejsce zdarzenia jest prokurator. Utrudnienia potrwają do zakończenia czynności policji i prokuratury. Niestety nie możemy odprowadzić pociągu na tory odstawcze, skład musi pozostać na stacji — komentuje Bartoń.

Później nastąpił zgon

W trakcie wyłączenia trzech stacji pociągi kursowały na skróconych pętlach: Kabaty-Wilanowska i Politechnika-Młociny, a na pozostałym odcinku uruchomiona została zastępcza linia autobusowa. Jak do tej pory, nie ma informacji o przyczynach zgonu pasażera.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Warszawa/strz