Zamknij

6-latka wybiegła sama na ulicę. Jej matka pijana zasnęła w restauracji

24.06.2019 11:37
Dziecko
fot. Shutterstock

Przechodnie zaopiekowali się biegnącą w stronę ruchliwej ulicy 6-latką. Okazało się, że dziewczynka szuka pomocy, ponieważ jej matka zasnęła pijana przy stoliku w pobliskiej restauracji. Kobietą zajęła się już policja. 

Do zdarzenia, o którym pisze portal metrowarszawa.pl, doszło w sobotni wieczór na warszawskim Bemowie. 6-latka najpierw wybiegła z jednej z tamtejszych restauracji, a następnie pobiegła w stronę ruchliwej ulicy. Na szczęście w porę zainterweniował personel oraz przechodnie, którzy zaopiekowali się dziewczynką. 

Zobacz także

Co z rodzicami dziecka? Okazało się, że matka przebywała wówczas w tym samym lokalu, z którego wybiegła 6-latka. Niestety kobieta była tak pijana, że zasnęła przy stoliku. Jej córka próbowała ją obudzić, ale gdy to się nie powiodło, przerażona wybiegła na ulicę.

Zobacz także

Na miejsce natychmiast wezwano policję. Matkę zbadano alkomatem, który wykazał obecność promila alkoholu w organizmie. Zatrzymała ją policja, usłyszała także zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/metrowarszawa.pl