Pobił klienta monopolowego, bo...zbyt długo pakował zakupy

Redakcja
01.05.2019 12:06
Policja
fot. Shutterstock

Stołeczna policja zatrzymała 26-letniego Mateusza O., podejrzanego o pobicie mężczyzny w sklepie z alkoholem. Poszkodowany zdenerwował go tym, że stojąc przed nim w kolejce, za wolno pakował kupione artykuły. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który zagrażał życiu poszkodowanego, usłyszał 26-letni Mateusz O. Gdy stał w kolejce w sklepie monopolowym, nie spodobało mu się to że stojący przed nim klient, w jego ocenie, zbyt długo pakuje zakupione towary do swojej siatki. Wdał się z nim w sprzeczkę słowną, a kiedy ten wyszedł ze sklepu pobił go. Poszkodowany na skutek odniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po wysłuchaniu zarzutów przyznał się do winy i tłumaczył, że chciał „po męsku” załatwić sprawę z nieznanym sobie wcześniej mężczyzną, ale w związku z tym, że był wtedy nietrzeźwy to nie zapanował nad sobą.

Zobacz także

Jak ustalili policjanci, nie był to pierwszy taki wybryk Mateusza O. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz 26-latkiem zajmie się sąd. Mateuszowi O. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/policja.waw.pl