Zamknij

Policja odzyskała skradzione luksusowe lamborghini [WIDEO]

Redakcja
21.08.2018 17:04
Warszawa. Policja odzyskała skradzione luksusowe lamborghini
fot. KSP Warszawa

Stołeczni policjanci odzyskali lamborghini warte 1,5 miliona złotych. Samochód miał być dostarczony z Cannes do Londynu, ale zaginął w Warszawie. Zatrzymano 29-letniego obywatela Nepalu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Ochocie uzyskali informację o pochodzącym z przestępstwa samochodzie marki Lamborghini, który może znajdować się w Warszawie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że auto miało zostać przetransportowane z Francji do Anglii, jednak nie dojechało do Londynu.

Zobacz także

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania samochodu. Namierzyli lamborghini na ulicy Połczyńskiej. Za kierownicą samochodu siedział 29-letni obywatel Nepalu.

Został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód i umieścili na policyjnym parkingu. Wartość auta szacuje się wstępnie na 1,5 miliona złotych.

Wyjaśnianiem okoliczności, w jakich samochód trafił do Polski, zajmują się policjanci z Ochoty i prokuratura. We wtorek zadecyduje ona o zarzutach dla zatrzymanego mężczyzny.

Jak podaje portal TVNWarszawa.pl, luksusowy samochód został wcześniej zauważony przez Krzysztofa Zdankowskiego z AutoTesty.com.pl.

Mężczyzna nagrał lamborghini na lawecie w stolicy.

Zobacz także

- Jest to dość unikatowa wersja. Zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem auto na lawecie. Chciałem zrobić zdjęcie, żeby się pochwalić wrzucając na spoterskie grupy. Prowadziłem, więc nie zdążyłem. Jednak chwilę później ten sam samochód zauważyłem przy Hotelu Hilton, gdzie byłem umówiony na spotkanie. Postanowiłem go nagrać – relacjonował Zdankowski z AutoTesty.com.pl.

O tym, że samochód jest transportowany z Dubaju do Londynu relacjonował na Instagramie jego właściciel ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

RadioZET.pl/PAP/PTD