Jeździli na hulajnogach pod pomnikiem smoleńskim. Policja zatrzymała nastolatków

Magdalena Kulej
24.03.2019 12:10
Jeździli na hulajnogach pod pomnikiem smoleńskim. Policja zatrzymała nastolatków
fot. EAST NEWS

Ta interwencja odbiła się szerokim echem. W sobotę policja ruszyła w pościg, a następnie zatrzymała dwóch nastolatków, którzy jeździli na hulajnogach wokół pomnika Lecha Kaczyńskiego i ofiar smoleńskich przy pl. Piłsudskiego. Chłopcy w wieku 14 i 15 lat zostali wylegitymowani i pouczeni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O policyjnej interwencji poinformował w sobotę warszawski oddział „Gazety Wyborczej”. Świadkiem zajścia był jeden z czytelników. Z jego relacji wynika, że chłopcy zostali  zatrzymani przez kilku funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Policjanci zabrali hulajnogi do radiowozu, a nastolatków wylegitymowali.

Zobacz także

Policja tłumaczy: doszło do styku hulajnogi z pomnikiem

Doniesienia czytelnika częściowo potwierdził w rozmowie z „Wyborczą” rzecznik Komendy Stołecznej Policji podkom. Piotr Świstak. Jak mówił, do interwencji faktycznie doszło. Dlaczego?

- Dwóch nastolatków kręciło się wokół pomnika, doszło do styku hulajnóg z pomnikiem smoleńskim. Nastolatkowie zostali wylegitymowani, ale nikt nie zabrał im sprzętu - tłumaczył rzecznik.

W internecie zawrzało. "A oddychać w pobliżu pomnika jeszcze można?", "Niedługo będzie można przechodzić tam wyłącznie na kolanach” - komentują oburzeni internauci.

Pomnik smoleński pod okiem policji

Funkcjonariusze wielokrotnie zaprzeczali, że patrolują teren właśnie ze względu na ochronę pomnika ofiar smoleńskich. Dopiero w maju 2018 roku Komendant Stołeczny Policji przyznał, że teren wokół pomnika smoleńskiego jest pod 24-godzinnym nadzorem, uzasadniając, że plac Piłsudskiego został objęty policyjnym nadzorem z uwagi na "wzmożony ruch turystyczny" oraz "w ramach doraźnych, codziennych działań prewencyjnych". 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/ metrowarszawa.gazeta.pl/MK