Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Para z Finlandii uprowadziła 5-letnie dziecko. Ukrywali się w Polsce

14.03.2019 17:02
xxx wiadomosci

Warszawska policja zatrzymała 26-letnią kobietę i jej konkubenta, podejrzanych o uprowadzenie 5-letniego syna kobiety. Para wywiozła jej wbrew decyzji sądu z Finlandii, której oboje są obywatelami. Cała trójka ukrywała się w stolicy Polski. 

Policja fot. Shutterstock

Stołeczna policja otrzymała informację, że na Woli prawdopodobnie przebywa kobieta wraz z konkubentem, obywatele Finlandii. Oboje poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z uprowadzeniem małoletniego w wieku 5 lat z Finlandii. Z policyjnych informacji wynikało też, że zdrowie i życie dziecka może być zagrożone.

Namierzono więc lokal, w którym miała przebywać. Z uwagi na doniesienia o niebezpieczeństwa, na które dziecko mogło być narażone, funkcjonariusze zorganizowali na miejscu udział straży pożarnej, która zabezpieczyła teren wokół bloku oraz karetkę pogotowia.

Po wejściu do mieszkania policjanci zastali tam poszukiwane osoby, 26-letnią matkę dziecka, jej 39-letniego konkubenta i 5-letniego chłopca, który został dobrowolnie wydany przez matkę i zgodnie z procedurami został też przebadany przez lekarza. Matka i jej partner zostali natomiast zatrzymani. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Decyzją sądu kobieta i mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani, wdrożono procedurę w celu przekazania zatrzymanych fińskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Chłopiec trafił do placówki opiekuńczej. 

RadioZET.pl/wola.policja.waw.pl/MP

Oceń