Zamknij

Para z Finlandii uprowadziła 5-letnie dziecko. Ukrywali się w Polsce

Mikołaj Pietraszewski
14.03.2019 17:02
Policja
fot. Shutterstock

Warszawska policja zatrzymała 26-letnią kobietę i jej konkubenta, podejrzanych o uprowadzenie 5-letniego syna kobiety. Para wywiozła jej wbrew decyzji sądu z Finlandii, której oboje są obywatelami. Cała trójka ukrywała się w stolicy Polski. 

Stołeczna policja otrzymała informację, że na Woli prawdopodobnie przebywa kobieta wraz z konkubentem, obywatele Finlandii. Oboje poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z uprowadzeniem małoletniego w wieku 5 lat z Finlandii. Z policyjnych informacji wynikało też, że zdrowie i życie dziecka może być zagrożone.

Namierzono więc lokal, w którym miała przebywać. Z uwagi na doniesienia o niebezpieczeństwa, na które dziecko mogło być narażone, funkcjonariusze zorganizowali na miejscu udział straży pożarnej, która zabezpieczyła teren wokół bloku oraz karetkę pogotowia.

Zobacz także

Po wejściu do mieszkania policjanci zastali tam poszukiwane osoby, 26-letnią matkę dziecka, jej 39-letniego konkubenta i 5-letniego chłopca, który został dobrowolnie wydany przez matkę i zgodnie z procedurami został też przebadany przez lekarza. Matka i jej partner zostali natomiast zatrzymani. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Decyzją sądu kobieta i mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani, wdrożono procedurę w celu przekazania zatrzymanych fińskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Chłopiec trafił do placówki opiekuńczej. 

RadioZET.pl/wola.policja.waw.pl/MP