Warszawa. Pożar hali przemysłowej na Żeraniu. Ewakuowano 100 osób [AKTUALIZACJA]

Redakcja
31.01.2019 14:12
Żerań
fot. PAP

Na warszawskiej Białołęce przy ul. Annopol 3 płonie hala przemysłowa. "Część budynku zawaliła się. Pożar nie jest opanowany. Cały czas trwa akcja gaśniczna. Na miejscu pracuje około 40 jednostek" - poinformowała PAP straż pożarna.

Pożar wybuchł około godz. 8:15. Zapaliła się hala, w której przechowywano artykuły spożywcze. Jej administrator zarządził ewakuację. Ewakuowano 100 osób. Na miejscu pracuje 40 jednostek straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych.

- Sytuacja wciąż nie jest opanowana  poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP. Na miejsce sprowadzane są dodatkowe zastępy PSP spoza Warszawy, w tym laboratorium chemiczne.

Zobacz także

Strażacy prowadzą działania gaśnicze w części magazynowej. Ratownicy gaszą halę, ale też bronią okolicznych budynków przed przedostaniem się na nie ognia. Jak zaznaczył Kierzkowski, hala magazynowa jest w 70 proc. objęta pożarem, stąd trudno będzie powstrzymać ogień. Hala ma około 150 metrów długości i 20 metrów wysokości. Akcja gaśnicza potrwa przynajmniej kilka godzin.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/PAP/MP