Zamknij

Pożar mieszkania w stolicy. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców

13.11.2019 10:09
Pożar mieszkania w stolicy. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców
fot. Facebook/https://www.facebook.com/kmpspwarszawa/posts/1038923439778333?__xts__[0]=68.ARALTzss-HhtCbM1CtVsGjY-NnHhFz0Qq83hYpRNN8mNy9ICdtmJ0OAwHHtug-RMi8g2YA-lAtT-D6RtC6U7LlnqIUNsJ9iQz2I2jMAjdFR2Ce5o5oNQHXIAc0nVAnEWswqu_tnRJnQoMN5EoxVuIt0T3sp1h9EPzcN4KLoMubjwC7L4naEyQ3MJAvPwhWMbxATCMVdhE4eku--6Vl73kNz25KL8cApX34SywMJbq3IULD3ywcVxagKC6sXroA4kV_0sOEfk6gJUeP93fWV3i7e95fEXFDW677OeKkSqdMKhP7vzGI_L9qxhAoqthPC101pSoa20a1ZLTwE0WilL5OJDhA&__tn__=-R

– W środę rano otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na piątym piętrze budynku przy ulicy Płockiej. Dwie osoby zostały poszkodowane, z czego jedna to ofiara śmiertelna – poinformował w środę dyżurny operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Cezary Płotica.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informacje o pożarze strażacy otrzymali w środę po godzinie 8.00.

Ewakuacja mieszkańców bloku

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na piątym piętrze budynku przy ul. Płockiej. Przed naszym przyjazdem ewakuowało się 10 osób z mieszkań sąsiednich, ze względu na duże zadymienie – przekazał mł. bryg. Cezary Płotica.

Zobacz także

Dodał, że cztery osoby były ewakuowane po klatce schodowej przez strażaków.

Zobacz także

Wskazał również, że w wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane.

Zobacz także

– Jedna to mężczyzna, który nawdychał się dymu w czasie ewakuacji. Druga to ofiara śmiertelna, która przebywała w mieszkaniu objętym pożarem – poinformował strażak.

psp4
psp3
psp2

fot. Facebook/ Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Na miejscu siedem zastępów strażaków

Na miejscu pracuje siedem zastępów warszawskiej straży pożarnej.

Z kolei kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej wskazał, że „w momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar w fazie rozwiniętej, tzn. płomienie wychodziły przez okno lokalu, w którym się paliło. Nasze działania polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa prądy wody. Jeden po klatce schodowej, a drugi z podnośnika hydraulicznego”.

Zobacz także

Kapitan dodał, że w tej chwili trwa dokładne sprawdzanie mieszkania, oddymianie i ewentualnie dogaszanie pozostałych zarzewi ognia.

– Niestety w trakcie przeszukania natrafiono na zwęglone ciało mężczyzny – powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

 

RadioZET.pl/PAP