Zamknij

Warszawa, Toruń, Olsztyn... Coraz więcej miast rezygnuje ze sztucznych ogni

Redakcja
05.12.2018 23:31
Warszawa. Prezydent Rafał Trzaskowski zrezygnował z fajerwerków na sylwestra
fot. DeltaWorks/Pixabay (ilustracyjne)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że podczas tegorocznej imprezy sylwestrowej organizowanej przez stołeczny ratusz nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Na podobny krok zdecydowały się również władze Torunia i Olsztyna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

"Potwierdzam - w tym roku w Sylwestra #WarszawaNieStrzela. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto Warszawa nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Bąbel wygląda na zadowolonego" - napisał na Twitterze prezydent stolicy, dołączając zdjęcie ze swoim pieskiem i z synem.

Zobacz także

W ten sposób Warszawa dołączyła do listy polskich miast, które zamierzają świętując nadejście nowego roku bez sztucznych ogni. 

"Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków (...) W przyszłości będziemy korzystali z rozwiązań alternatywnych, np. pokazów laserowych - poinformował na Facebooku Michał Zaleski, prezydent Toruń. 

Z fajerwerków zrezygnował również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. "Dołączamy do miast bez sztucznych ogni i przechodzimy na pokazy świetlne" - napisał na Facebooku. 

Samorządowcy jako główny powód swojej decyzji wskazują dobro zwierząt, dla których głośne pokazy sztucznych ogni są bardzo stresującym wydarzeniem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD