Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Warszawa, Toruń, Olsztyn... Coraz więcej miast rezygnuje ze sztucznych ogni

05.12.2018 23:31
xxx wiadomosci

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że podczas tegorocznej imprezy sylwestrowej organizowanej przez stołeczny ratusz nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Na podobny krok zdecydowały się również władze Torunia i Olsztyna.

Warszawa. Prezydent Rafał Trzaskowski zrezygnował z fajerwerków na sylwestra fot. DeltaWorks/Pixabay (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

"Potwierdzam - w tym roku w Sylwestra #WarszawaNieStrzela. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto Warszawa nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Bąbel wygląda na zadowolonego" - napisał na Twitterze prezydent stolicy, dołączając zdjęcie ze swoim pieskiem i z synem.

W ten sposób Warszawa dołączyła do listy polskich miast, które zamierzają świętując nadejście nowego roku bez sztucznych ogni. 

"Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków (...) W przyszłości będziemy korzystali z rozwiązań alternatywnych, np. pokazów laserowych - poinformował na Facebooku Michał Zaleski, prezydent Toruń. 

Z fajerwerków zrezygnował również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. "Dołączamy do miast bez sztucznych ogni i przechodzimy na pokazy świetlne" - napisał na Facebooku. 

Samorządowcy jako główny powód swojej decyzji wskazują dobro zwierząt, dla których głośne pokazy sztucznych ogni są bardzo stresującym wydarzeniem.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń