Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prokuratura interweniuje ws. Rafalali. Do sprawy wkracza też... Ordo Iuris

17.04.2018 12:15
xxx wiadomosci

Sprawą ataku na dziecko, którego miała się dopuścić transpłciowa performerka o pseudonimie Rafalala, zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola — dowiedziało się Radio ZET. Policja przekazała śledczym materiał w tej sprawie, a rodzice dziecka złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Rafalala fot. Tricolors/East News

Dochodzenie będzie prowadzone w kierunku gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej. Policjanci przesłuchali już matkę dziewczynki, jej koleżankę i ją samą. Było to możliwe, ponieważ, jak się okazało, ma więcej niż 15 lat. To wszystko trafiło do prokuratorów, którzy podejmą decyzję, co dalej.

Sprawa zaczęła się od umieszczonego w internecie filmu, na którym widać zajście między Rafalalą a dziewczynką. Rafalala używa wulgaryzmów, żąda przeprosin. Z jej wypowiedzi wynika, że dziewczynka miała się z niej śmiać. W pewnym momencie Rafalala oblewa ją kawą. Film wywołał w sieci burzę, a Rafalala zadeklarowała, że chce się spotkać z dziewczynką i ją przeprosić.

Kampania Przeciw Homofobii w wydanym oświadczeniu podkreśliła, że „jako organizacja zajmująca się ochroną prawa człowieka potępia każdą formę przemocy i agresji niezależnie od orientacji seksualnej”. Z kolei katolicka organizacja Ordo Iuris, która walczy o całkowity zakaz aborcji, zaoferowała darmową pomoc prawną dla dziewczynki bądź jej rodziców.

RadioZET.pl/MaG/MP

Oceń