Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prokuratura interweniuje ws. Rafalali. Do sprawy wkracza też... Ordo Iuris

17.04.2018 12:15

Sprawą ataku na dziecko, którego miała się dopuścić transpłciowa performerka o pseudonimie Rafalala, zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola — dowiedziało się Radio ZET. Policja przekazała śledczym materiał w tej sprawie, a rodzice dziecka złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Rafalala fot. Tricolors/East News

Dochodzenie będzie prowadzone w kierunku gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej. Policjanci przesłuchali już matkę dziewczynki, jej koleżankę i ją samą. Było to możliwe, ponieważ, jak się okazało, ma więcej niż 15 lat. To wszystko trafiło do prokuratorów, którzy podejmą decyzję, co dalej.

Sprawa zaczęła się od umieszczonego w internecie filmu, na którym widać zajście między Rafalalą a dziewczynką. Rafalala używa wulgaryzmów, żąda przeprosin. Z jej wypowiedzi wynika, że dziewczynka miała się z niej śmiać. W pewnym momencie Rafalala oblewa ją kawą. Film wywołał w sieci burzę, a Rafalala zadeklarowała, że chce się spotkać z dziewczynką i ją przeprosić.

Kampania Przeciw Homofobii w wydanym oświadczeniu podkreśliła, że „jako organizacja zajmująca się ochroną prawa człowieka potępia każdą formę przemocy i agresji niezależnie od orientacji seksualnej”. Z kolei katolicka organizacja Ordo Iuris, która walczy o całkowity zakaz aborcji, zaoferowała darmową pomoc prawną dla dziewczynki bądź jej rodziców.

RadioZET.pl/MaG/MP

Oceń