Zamknij

Przepychanki na procesie sędziów przeciwko „Gazecie Polskiej” [WIDEO]

Redakcja
28.12.2018 13:08
Warszawa. Przepychanki w sądzie na procesie sędziów przeciwko "Gazecie Polskiej"
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

W warszawskim Sądzie Okręgowym doszło do przepychanek podczas procesu, jaki „Gazecie Polskiej” wytoczyło blisko 50 sędziów z Krakowa. Zwolennicy obu stron starli się słownie na sądowym korytarzu - podaje onet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W piątkowe przedpołudnie odbyła się pierwsza rozprawa w procesie, który przeciwko „Gazecie Polskiej” wytoczyło blisko 50 sędziów w Krakowie. Sprawa dotyczy wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim, jaki ukazał się na łamach tygodnika w czerwcu tego roku. 

Szef rządu był pytany, czy jego zdaniem „mamy pełzający bunt władzy sądowniczej” i jako przykład dziennikarze „Gazety Polskiej” podali wystąpienie przeciwko powołanej przez ministra sprawiedliwości nowej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie.

Problemy Gazety Polskiej Codziennie. Dziennik nie płaci swoim pracownikom

– W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał przewodniczącego Timmermansa (Franza, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej – przyp. red.), aby się przyjrzał temu przypadkowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje na to, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Morawiecki.

W ocenie blisko 50 sędziów z Krakowa, którzy pozwali „Gazetę Polską”, tygodnik powinien opublikować sprostowanie do wypowiedzi premiera, która ich zdaniem była kłamliwa.

Zobacz także

Przed salą rozpraw warszawskiego sądu pojawili się zarówno zwolennicy „Gazety Polskiej”, reprezentowanej przez jej redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza, jak i sympatyków Obywateli RP.

Pierwsi mieli na sobie podkoszulki z napisem „#reformasądów”, a drudzy w rękach plakaty z napisem „Konstytucja”.

Kiedy zwolennicy Obywateli RP krzyczeli hasło „Konstytucja”, sympatycy „Gazety Polskiej” odpowiedzieli im „Precz z komuną”.

RadioZET.pl/Onet/AJ/PTD