Zamknij

Przewoził konopie autobusem. Twierdził, że to...koperek na ogórki

16.07.2019 17:02
Konopie
fot. Wikimedia.Commons

Policjanci z komendy rejonowej na Pradze Północ zatrzymali 19-letniego mieszkańca Targówka, który miał przewozić autobusem krzaki konopi indyjskich. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 46 sztuk tej rośliny. Zatrzymany próbował przekonać funkcjonariuszy, że to...koperek, niezbędny mu do przygotowania przetworów z ogórków. 

W ubiegły piątek kilka minut po godz. 22 policjanci z warszawskiej Pragi Północ interweniowali na Pętli Żerań w związku ze zgłoszeniem od straży miejskiej. Mundurowi na miejscu zastali patrol, który ujął 19-letniego mężczyznę. Z wyjaśnień strażników miejskich wynikało, że 19-latek miał przewozić autobusem krzaki, które swoim wyglądem i zapachem przypominały konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli rośliny i zatrzymali mieszkańca Targówka do wyjaśnienia.

Zobacz także

Rośliny przekazano do analizy technikowi kryminalistyki, który przeprowadził ich oględziny. Okazało się, że młody mężczyzna posiadał 46 krzaków o wielkości od 60-170 cm, a skład tych roślin potwierdził, że są to konopie indyjskie. Ich łączna waga wyniosła ponad 400 gramów netto.

Twierdził, że to...koperek

Jak podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza", zapytany przez funkcjonariuszy, co za krzak trzyma pod pachą, oznajmił radośnie, że jest to...koperek. – Twierdził, że będzie robił przetwory z ogórków i po to mu właśnie koperek. Dodawał, że zerwał go w lesie przy ul. Modlińskiej – mówi "GW" Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej. Wedle relacji mundurowych, mężczyzna miał sprawiać wrażenie "rozanielonego". 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

W niedzielę dochodzeniowiec przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/policja.waw.pl/warszawa.wyborcza.pl