Zamknij

Znaleziono ślady pytona. Służby ostrzegają mieszkańców [NOWE FAKTY]

Redakcja
09.07.2018 12:50
Pyton
fot. Animal Recue Poland

Animal Rescue Poland, policja, straż pożarna i WOPR szukają od soboty ponad 6-metrowego pytona. Fundacja pomagająca zwierzętom została zaalarmowana, że w gminie Konstancin-Jeziorna ktoś znalazł wylinkę pytona tygrysiego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W starostwie piaseczyńskim odbyło się kolejne posiedzenie zespołu kryzysowego. Reporterka Radia ZET rozmawiała ze służbami, które ostrzegły mieszkańców, by nie zapuszczali się w rejony nadwiślanskie od Ciszycy do Gassów.

Pyton nad Wisłą 

Pracownicy fundacji Animal Recue Poland znaleźli wczoraj ślady, gdzie mógł bytować pyton. Wąż po zrzuceniu skóry (wylinki) jest głodny – może atakować zwierzęta, a nawet człowieka. Służby apelują, by unikać samotnych spacerów w rejonie od Ciszycy do Gassów, pilnować dzieci i zwierząt domowych.

Teren, gdzie może znajdować się pyton tygrysi, jest już oznaczony tablicami ostrzegawczymi. Jak mówił Radiu ZET rzecznik piaseczyńskiej policji Jarosław Sawicki, coraz więcej osób jest zaangażowanych w poszukiwania, a mieszkańcy dostają ostrzeżenia na telefon.
Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację, skąd wąż może pochodzić, są proszone o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222.

RadoZET.pl/aj,DG