Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona. Osobliwa przesyłka w jednej z warszawskich firm

15.03.2019 16:40
xxx wiadomosci

Żywy pyton w przesyłce kurierskiej. Węża znalazł pracownik warszawskiej firmy, gdzie dostarczono paczkę. Gad miał ponad metr długości. Na miejsce wezwano Ekopatrol stołecznej straży miejskiej. Pyton ostatecznie trafił do zoo.

Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona. Osobliwa przesyłka w jednej z warszawskich firm fot. Straż Miejska w Warszawie

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przesyłka do jednej z firm przy ul. Annopol w Warszawie dotarła w czwartek około południa. Niedługo potem do Ekopatrolu straży miejskiej w Warszawie dotarło zgłoszenie o znalezionym w paczce niebezpiecznym gadzie.

Okazuje się, że paczkę do jednego z pracowników firmy nadała osoba zatrudniona w siedleckiej filii tego samego przedsiębiorstwa. Przesyłkę niechcący odebrał inny, przypadkowy pracownik.

Gdy otworzył pudełko, znalazł w nim ogromnego pytona tygrysiego jasnoskórego.

3 fot. Straż Miejska w Warszawie

Strażnicy z Ekopatrolu odłowili węża i przetransportowali go do warszawskiego oddziału CITES. Z uwagi na sposób transportu i podejrzenie nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych na miejsce wezwano też policję.

Właściwy adresat przesyłki został zatrzymany i przesłuchany na komisariacie.

- Przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża – poinformowała podkom. Paulina Onyszko z warszawskiej policji.

Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadził Wydział Przestępczości Gospodarczej i Korupcji na Pradze-Północ.

Pyton tygrysi jasnoskóry – co to za gatunek?

Pyton tygrysi jasnoskóry to jeden z dwóch podgatunków pytona tygrysiego. Dorosły osobnik ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Osiąga długość nawet kilku metrów i może stwarzać zagrożenie dla ludzi.

Zjada większość zwierząt, które uda mu się upolować. Na wolności atakuje także np. młode antylopy. Zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka).

Gatunek  jest chroniony międzynarodową konwencją CITES i odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń