Zamknij

Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona. Osobliwa przesyłka w jednej z warszawskich firm

Joanna Śpiechowicz
15.03.2019 16:40
Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona. Osobliwa przesyłka w jednej z warszawskich firm
fot. Straż Miejska w Warszawie

Żywy pyton w przesyłce kurierskiej. Węża znalazł pracownik warszawskiej firmy, gdzie dostarczono paczkę. Gad miał ponad metr długości. Na miejsce wezwano Ekopatrol stołecznej straży miejskiej. Pyton ostatecznie trafił do zoo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przesyłka do jednej z firm przy ul. Annopol w Warszawie dotarła w czwartek około południa. Niedługo potem do Ekopatrolu straży miejskiej w Warszawie dotarło zgłoszenie o znalezionym w paczce niebezpiecznym gadzie.

Okazuje się, że paczkę do jednego z pracowników firmy nadała osoba zatrudniona w siedleckiej filii tego samego przedsiębiorstwa. Przesyłkę niechcący odebrał inny, przypadkowy pracownik.

Gdy otworzył pudełko, znalazł w nim ogromnego pytona tygrysiego jasnoskórego.

3
fot. Straż Miejska w Warszawie

Zobacz także

Strażnicy z Ekopatrolu odłowili węża i przetransportowali go do warszawskiego oddziału CITES. Z uwagi na sposób transportu i podejrzenie nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych na miejsce wezwano też policję.

Właściwy adresat przesyłki został zatrzymany i przesłuchany na komisariacie.

- Przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża – poinformowała podkom. Paulina Onyszko z warszawskiej policji.

Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadził Wydział Przestępczości Gospodarczej i Korupcji na Pradze-Północ.

Zobacz także

Pyton tygrysi jasnoskóry – co to za gatunek?

Pyton tygrysi jasnoskóry to jeden z dwóch podgatunków pytona tygrysiego. Dorosły osobnik ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Osiąga długość nawet kilku metrów i może stwarzać zagrożenie dla ludzi.

Zjada większość zwierząt, które uda mu się upolować. Na wolności atakuje także np. młode antylopy. Zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka).

Gatunek  jest chroniony międzynarodową konwencją CITES i odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ