Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Tu mieszka się najlepiej! Ranking najbezpieczniejszych miast w Polsce

Redakcja
02.06.2017 12:14
Tu mieszka się najlepiej! Ranking najbezpieczniejszych miast w Polsce
fot. Pixabay/Wikipedia

Warszawa najbezpieczniejszym i najbardziej otwartym miastem w rankingu Europolis. Tuż za Warszawą - Kraków! Dobrze wypadły też Zamość i Siedlce. Fundacje Schumana i Adenauera badały poziom bezpieczeństwa w 66 miastach w Polsce i to nie tylko pod względem przestępczości, ale możliwości rozwoju bez względu na religię czy kolor skóry.

Zagłosuj

Czy jakość życia i bezpieczeństwo w polskich miastach ulega poprawie?

Liczba głosów:

Stolica Polski okazała się najmocniejsza we wszystkich rankingowych kategoriach. Dodatkowo przeznacza ogromne kwoty pieniędzy na wsparcie straży miejskiej i policji. To ponad 150 milionów rocznie - dla innych miast kwota nieosiągalna. Jak przekonuje wiceprezydent stolicy Michał Olszewski, mieszkańcy Warszawy czują się bezpiecznie już w całym mieście!

Zobacz także

Poczucie bezpieczeństwa tworzy też ogólna atmosfera gościnności, przyjaźni, otwartości na inność, bez względu na religię czy kolor skóry. I tu świetnie wypadł np. Nowy Sącz, w którym mieszka i pracuje wielu Ukraińców.

W rankingu brano też pod uwagę czystość środowiska i umieralność z powodu chorób cywilizacyjnych, łatwość znalezienia pracy i liczbę miejsc w żłobkach.

RadioZET.pl/aj/DG