Skandaliczny atak w polskiej restauracji. ''Jesteś czarnuchem''

Redakcja
03.12.2017 15:23
Skandaliczny atak w polskiej restauracji. ''Jesteś czarnuchem''
fot. Twitter

Właściciel jednej z warszawskich restauracji przeprosił za rasistowskie zachowanie wobec jednego z gości. Pracownica lokalu miała nazwać klienta "czarnuchem. Właściciel zapowiedział wyciagnięcie wobec niej "najsurowszych konsekwencji".

Zagłosuj

Czy Polacy są tolerancyjnym narodem?

Liczba głosów:

- To jest Polska, a ty powinieneś mówić po polsku. Jesteś czarnuchem – takimi słowami miała zwrócić się do pochodzącego z Turcji klienta jedna z pracownic baru przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Klient - Azad, skomentował zajście w opinii wystawionej lokalowi w jednym z mediów społecznościowych. "Odwiedzamy to miejsce od ponad roku. Całkowicie nieakceptowalne zachowanie ze strony firmy (...), która powinna być otwarta na wszystkich ludzi" – napisał.

''Potępiamy takie zachowania''

"Nawiązując do niestosownego zachowania naszego pracownika wobec Azada i jego znajomych, jakie miało miejsce w naszej restauracji w Warszawie w dniu wczorajszym, chcielibyśmy serdecznie przeprosić Azada i jego znajomych oraz wszystkie osoby, które poczuły się urażone zaistniałym zdarzeniem. Kategorycznie potępiamy takie zachowania" - głosi oświadczenie".

Zobacz także

"Nasza restauracja znajduje się w centrum Warszawy przy wielu zagranicznych biurach, z których to pracownicy każdego dnia korzystają z naszych usług. Blisko 40 proc. naszych gości to klienci zagraniczni, a sam właściciel jest w związku małżeńskim z Hinduską kobietą i nie ma mowy, ani nie ma miejsca w naszym lokalu na zachowania rasistowskie, czy ksenofobiczne" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

RadioZET.pl/PAP/DG