Skandaliczne zachowanie ratowników medycznych. Ukradli staruszkowi 78 tys. zł

Redakcja
13.12.2017 16:23
Skandaliczne zachowanie ratowników medycznych. Ukradli staruszkowi 78 tys. zł
fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta

Zarzut okradzenia mieszkania 90-letniego mężczyzny postawiono trzem warszawskim ratownikom medycznym. Przy jednym z nich znaleziono też marihuanę.

2 grudnia do mieszkania ponad 90-letniego mężczyzny w warszawskiej dzielnicy Śródmieście została wezwana karetka pogotowia. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, że senior nie wymaga pilnej hospitalizacji.

Po wizycie medycznego personelu z mieszkania staruszka wyparowało  aż 78 tys. złotych. Rodzina mężczyzny o zdarzeniu poinformowała śródmiejską policję. Ze wstępnych ustaleń Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że kradzieży najprawdopodobniej dokonali ratownicy.

Zobacz także

Śledztwo w sprawie rozpoczęto 7 grudnia - kolejnego dnia doszło do zatrzymania ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. 9 grudnia postawiono im zarzuty. W niedzielę sąd zadecydował o ich zatrzymaniu na trzy miesiące.

Piotr C. i Daniel G. usłyszeli zarzuty kradzieży, a Paweł T. pomocnictwa do kradzieży. Ponad to ostatni z nich jest oskarżony o posiadanie 4,5 grama marihuany, którą znaleziono podczas przeszukania jego mieszkania. Mężczyznom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG