Zamknij

Zmiany w szkołach. Uczniowie będą mieli lekcje także w soboty?

Redakcja
19.10.2018 10:02
Zmiany w szkołach. Uczniowie będą mieli lekcje także w soboty?
fot. Shutterstock

Warszawski ratusz rozważa możliwość wydłużenia tygodnia nauki do sześciu dni – podaje „Rzeczpospolita”. Zmiany miałyby dotyczyć niektórych warszawskich liceów. Zajęcia odbywałyby się zatem od wtorku do soboty. Według urzędników ma to pomóc w rozładowaniu tłoku w najbardziej obleganych liceach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wydłużenie tygodnia szkolnego ma dotyczyć najbardziej obleganych liceów, w których z uwagi na kumulację roczników może zabraknąć miejsc dla wszystkich chętnych. Zajęcia odbywałyby się w tym przypadku od wtorku do soboty.

Zobacz także

Zmiany nie stoją w sprzeczności z prawem oświatowym. – Przepisy prawa oświatowego przewidują możliwość organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w soboty – wyjaśnia Anna Ostrowska, rzeczniczka resortu, i dodaje, że jest to możliwe wówczas, gdy stosunek liczby oddziałów szkolnych do sal lekcyjnych wynosi co najmniej dwa.

Zobacz także

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, „w wyniku przeprowadzonej w ubiegłym roku reformy edukacji, we wrześniu 2019 r. w szkołach średnich naukę rozpoczną zarówno absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum, jak i ci z pierwszych roczników, które zakończą ośmioletnie szkoły podstawowe”.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/BM