Błaszczak ma kłopoty. Stołeczny ratusz zawiadamia prokuraturę

Redakcja
27.03.2018 14:17
Błaszczak
fot. East News

Mariusz Błaszczak jako szef MSWiA i jeden z dyrektorów mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego działali na szkodę interesu publicznego — tak twierdzi miasto stołeczne Warszawa i w związku z tym zawiadamia prokuraturę.

Sprawa dotyczy podjęcia decyzji o odebraniu miastu stołecznemu Warszawie możliwości administrowania Placem Piłsudskiego, na którego terenie w tej chwili powstaje pomnik mający upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.

W październiku ubiegłego roku Błaszczak — wówczas pełniący jeszcze stanowisko ministra spraw wewnętrznych — ustanowił na Placu Piłsudskiego teren zamknięty ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa, tym samym odbierając władzom Warszawy możliwość zarządzania przestrzenią placu. Następnie w styczniu ogłoszono decyzję o budowie w tym miejscu pomnika ofiar katastrofy.

Zobacz także

— Mogło dojść do przestępstwa poprzez celowe omijanie przepisów tak, żeby zrealizować konkretny cel polityczny, a nie cele, które są wskazane w ustawach — mówi wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Budowa pomnika katastrofy smoleńskiej jest też obiektem sprawy w sądzie administracyjnym. Według władz stolicy przedsięwzięcie to nijak ma się do kwestii obronności i bezpieczeństwa państwa.

RadioZET.pl/JC/MP