Rzucała zwierzętami o ścianę. Sadystka z Mokotowa [FOTO]

Redakcja
07.08.2017 10:24
Rzucała zwierzętami o ścianę. Sadystka z Mokotowa [FOTO]
fot. Facebook/ Pogotowie dla Zwierząt

- Na 48 metrach kwadratowych zastaliśmy fretki, koty, szczury, psy, koty i królika - łącznie ponad 20 zwierząt. Całe stado trzymane było w jednym z mieszkań w bloku na Mokotowie - poinformowało w mediach społecznościowych ''Pogotowie dla Zwierząt''.

Do przerażającego odkrycia na warszawskim Mokotowie doszło w piątek. Działacze ''Pogotowia dla Zwierząt'' wraz z policją weszli do mieszkania Ewy O. To w nim kobieta miała prowadzić nielegalny hotel dla zwierząt ''Arka Noego''. Na miejscu zastali 20 wykończonych zwierząt. 

Jak opisują, zwierzęta ''żyły we własnych odchodach, niesprzątanych od dawna. Część zwierząt trzymana była w szafce na buty, bez możliwości wyjścia, inne były poranione, ze złamaniami łap, a nawet zanikiem kości, który to powstał od nieleczonego stanu zapalnego kończyn".

Przystanek Woodstock - tradycja warta kontynuowania? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że psy Ewy O. nie wychodziły na dwór przez kilkanaście godzin. - Gdy była zdenerwowana, potrafiła nawet rzucić psem o drzwi - mówi Grzegorz Bielawski z "Pogotowia dla Zwierząt".

Poranione zwierzęta trafiły do lecznicy. Weterynarze potwierdzili, że „zwierzęta utrzymywane były w niewłaściwych warunkach bytowania, a ich obrażenia powodowały ból i cierpienie”.

RadioZET.pl/DG