Zamknij

Skoczył na dach metra i przebiegł po wagonach. „Zawsze chciałem to zrobić” [WIDEO]

Mikołaj Pietraszewski
02.04.2019 14:55
Warszawa
fot. Instagram

Głupota czy skrajna nieodpowiedzialność — trudno powiedzieć, czym było zachowanie młodego człowieka, który postanowił...wskoczyć na dach jednego z pociągów warszawskiego metra i przebiec się po wagonach, by ostatecznie zeskoczyć na peron. Sprawę bada już policja, a to nie pierwszy wybryk tego internauty. 

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna przechodzi przez balustradę handlowo-usługowej części stacji Metro Centrum i wskakuje na dach nadjeżdżającego pociągu. Następnie rozradowany biegnie po kilku wagonach, po czym zeskakuje z dachu na peron. 

Chłopak, najpewniej Ukrainiec, był wyraźnie podekscytowany swoim wyczynem. „Od dawna chciałem to zrobić” – napisał na swoim profilu na Instagramie, gdzie legitymuje się nickiem Winny4ak. Pozostali internauci mieli chyba inne zdanie. Pod postem pojawiło się sporo komentarzy, w większości negatywnych i krytykujących jego zachowanie, które bez wątpienia mogło doprowadzić do tragedii. Pojawiły się też niestety wulgarne i ksenofobiczne wpisy, odnoszące się do jego narodowości. 

Zobacz także

Co gorsza, dla Instagramera sprawa może mieć konsekwencje karne. „To się stało wczoraj, mężczyzna skoczył na dach pociągu metra od strony północnej. Zabezpieczyliśmy już monitoring i prowadzimy czynności w tej sprawie” – mówił w rozmowie z portalem Metro Warszawa aspirant Artur Chwiłka z biura prasowego Komisariatu Policji Metra Warszawskiego. Dodał, że dochodzenie prowadzone jest na razie pod kątem wykroczenia. 

Co ciekawe, nie jest to pierwszy incydent z udziałem „odważnego” Ukraińca. W grudniu opublikował na swoim profilu krótki filmik, na którym widać, jak wskakuje na dach samochodu straży miejskiej. Innym razem udawał manekina w gablocie sklepu odzieżowego w jednej z galerii handlowych, a w jeszcze innym materiale wiązał buty w... drzwiach autobusu, który zatrzymał się specjalnie dla niego. 

RadioZET.pl/Instagram/metrowarszawa.gazeta.pl