Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci i strażacy zakończyli poszukiwania pytona pod Warszawą

14.07.2018 17:56
xxx wiadomosci

Służby wstrzymały akcję poszukiwania pytona, która od ponad tygodnia była w okolicach Konstancina-Jeziornej. Strażacy i policjanci wrócą do akcji, kiedy pojawią się nowe sygnały na temat groźnego węża. Pytona nadal poszukują członkowie organizacji Animal Rescue Poland.

Warszawa. Służby zakończyły poszukiwania pytona fot. Animal Rescue Polska/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jeśli dotrą do nas nowe sygnały o zaobserwowaniu węża, to wtedy poszukiwania zostaną wznowione - powiedział mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej, cytowany przez portal.

Jak dodał mł. bryg. Kierzkowski: - Jest zimno i gad prawdopodobnie gdzieś się schował. To normalne zachowanie tych zwierząt przy takiej temperaturze: zmniejszają wtedy swoją aktywność. Jak dostaniemy sygnał o śladach, to wracamy.

Wskazał, że sobotnie poszukiwania są utrudnione. - Eksperci przekazują nam, że pogoda nie sprzyja działaniom, bo jest mokro i deszczowo - powiedział rzecznik.

Poszukiwania węża nie zamierza zakończyć Animal Rescue Poland.

- My nadal prowadzimy działania. Nie odstępujemy od akcji poszukiwawczej, bo dowody na obecność węża są niezbite. Mam na myśli wylinkę i znalezione ślady. Potwierdzili to eksperci. Nadal będziemy reagować na wszystkie sygnały o obecności pytona - wyjaśnił Dawid Fabijański z Animal Rescue, cytowany przez Onet.

Wciąż nie wiadomo, jak pyton tygrysi znalazł się w Gassach pod Warszawą. Policja otrzymała od starostwa rejestr hodowców węży z powiatu piaseczyńskiego. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wszczęła dochodzenie z artykułu 160. Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z policją pod numerem (22) 604 52 13 lub Fundacją Animal Rescue Polska - (22) 350 66 91.

RadioZET.pl/Onet/WP/PAP/PTD

Oceń