Zamknij

Policjanci i strażacy zakończyli poszukiwania pytona pod Warszawą

Redakcja
14.07.2018 17:56
Warszawa. Służby zakończyły poszukiwania pytona
fot. Animal Rescue Polska/Facebook

Służby wstrzymały akcję poszukiwania pytona, która od ponad tygodnia była w okolicach Konstancina-Jeziornej. Strażacy i policjanci wrócą do akcji, kiedy pojawią się nowe sygnały na temat groźnego węża. Pytona nadal poszukują członkowie organizacji Animal Rescue Poland.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jeśli dotrą do nas nowe sygnały o zaobserwowaniu węża, to wtedy poszukiwania zostaną wznowione - powiedział mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej, cytowany przez portal.

Zobacz także

Jak dodał mł. bryg. Kierzkowski: - Jest zimno i gad prawdopodobnie gdzieś się schował. To normalne zachowanie tych zwierząt przy takiej temperaturze: zmniejszają wtedy swoją aktywność. Jak dostaniemy sygnał o śladach, to wracamy.

Wskazał, że sobotnie poszukiwania są utrudnione. - Eksperci przekazują nam, że pogoda nie sprzyja działaniom, bo jest mokro i deszczowo - powiedział rzecznik.

Zobacz także

Poszukiwania węża nie zamierza zakończyć Animal Rescue Poland.

- My nadal prowadzimy działania. Nie odstępujemy od akcji poszukiwawczej, bo dowody na obecność węża są niezbite. Mam na myśli wylinkę i znalezione ślady. Potwierdzili to eksperci. Nadal będziemy reagować na wszystkie sygnały o obecności pytona - wyjaśnił Dawid Fabijański z Animal Rescue, cytowany przez Onet.

Wciąż nie wiadomo, jak pyton tygrysi znalazł się w Gassach pod Warszawą. Policja otrzymała od starostwa rejestr hodowców węży z powiatu piaseczyńskiego. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wszczęła dochodzenie z artykułu 160. Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z policją pod numerem (22) 604 52 13 lub Fundacją Animal Rescue Polska - (22) 350 66 91.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/WP/PAP/PTD