Zamknij
śmierć kobiety na balkonie AWF
3 Zobacz galerię
fot. AGENCJA SE/East News

Studentka z Portugalii zmarła na balkonie akademika AWF. 20-latka przebywała w Polsce na "Erasmusie". Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok dziewczyny.

Studentka z Portugalii zmarła na balkonie AWF. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", dziewczyna w nocy z 13 na 14 października próbowała dostać się do akademika uczelni, w którym mieszkali jej znajomi. Nie została wpuszczona do budynku, więc postanowiła wejść na drugie piętro oknem. Wtedy doszło do tragedii.

14 października ciało 20-latki zauważył pracownik AWF, który szedł do pracy. Policja otrzymała zgłoszenie przed 8 rano. Jak zmarła dziewczyna? Wątpliwości miała rozwiać sekcja zwłok Portugalki, która odbyła się we wtorek. 

Portugalka zmarła na balkonie AWF. Są wstępne wyniki sekcji zwłok studentki

- Wstępne wyniki wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Śmierć kobiety nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku - przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowana przez "Gazetę Stołeczną".

Jak dodała, na pełne wyniki sekcji trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Aktualne badania nie pozwoliły odpowiedzieć na pytanie, czy studentka spożywała alkohol i w jakiej ilości. Ze względu na delikatny charakter sprawy oraz rodzinę zmarłej prokuratura nie przekazuje danych dotyczących okoliczności śmierci 20-latki.

Studenci w rozmowie z "Super Expressem" przekazali, że 20-latka prawdopodobnie się potknęła. - Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - opowiadał pragnący zachować anonimowość rozmówca. Inna osoba mówiła z kolei, że ciało Portugalki było "nienaturalnie wykręcone".

Dziennikarze "SE" ustalili, że 20-latka przyjechała do Polski w październiku, aby studiować zarządzanie na Politechnice Warszawskiej. W Portugalii studiowała na Uniwersytecie Beira Interior (UBI).

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"/"Super Express"