Padł smogowy rekord w Warszawie. Od dzisiaj nie ma czym oddychać

Redakcja
01.03.2018 21:01
Padł smogowy rekord w Warszawie. Od dzisiaj nie ma czym oddychać
fot. East News

W niecałe dwa miesiące wykorzystany został roczny limit „smogowych dni” w stolicy – informuje organizacja Alarm Smogowy, dodając, że „od dziś w Warszawie przestajemy oddychać”.

Sytuacja warszawskiego powietrza staje się coraz bardziej dramatyczna. Dziesięciostopniowy mróz, utrzymujący się w ostatnich dniach, jeszcze tę sprawę pogorszył, bowiem mieszkańcy Mazowsza musieli w tym czasie palić więcej, niż dotychczas.

Niechlubny rekord w Warszawie

Członkowie "Warszawskiego Alarmu Smogowego" wytykają rządzącym szereg nieprawidłowości w działaniach. – Zamiast dotować ruch samochodowy (budując podziemne parkingi i poszerzając wylotówki), powinniśmy przeznaczać środki na wyznaczanie buspasów, podłączanie budynków do centralnego ogrzewania, dopłaty dla najuboższych (do opału i wymiany pieców) – czytamy w ich apelu.

Zagłosuj

Czy w twojej okolicy jest problem z nieczystym powietrzem w sezonie zimowym?

Liczba głosów:

"Smogowy limit" wyczerpany w dwa miesiące

Zdaniem członków organizacji troszczącej się o jakość powietrza w Warszawie, błędem było przeznaczenie 200 mln złotych na budowę parkingów podziemnych w centrum stolicy. –Zachęci to więcej osób do poruszania się samochodami, a w konsekwencji zwiększy zanieczyszczenie powietrza. Dokładnie taka kwota - 200 mln PLN, wystarczyłaby na podłączenie pozostałych budynków, które obecnie opalane są paliwami stałymi (węglem lub drewnem) – czytamy.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/wawalove.wp.pl/strz