Zamknij

Wielkie spotkanie polskiej lewicy. Czy jest szansa na zjednoczenie?

Redakcja
26.01.2018 17:58
Nowacka
fot. Jacek Marczewski/Agencja Gazeta

Na najbliższą niedzielę w Warszawie zaplanowane są rozmowy przedstawicieli ugrupowań i środowisk lewicowych. Jest to swego rodzaju odpowiedź na ostatnie wydarzenia w Sejmie, kiedy głosami opozycji odrzucono projekt liberalizujący prawo aborcyjne "RatujmyKobiety".

Na spotkaniu, które odbędzie 28 stycznia o godz. 12 w stołecznym Teatrze Palladium, obecni będą reprezentanci całej lewej strony sceny politycznej - zarówno partie polityczne, jak organizacje: Inicjatywa Polska, Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy, Zieloni, stowarzyszenia feministyczne i wiele innych. W niedzielnej debacie udział może wziąć każdy - wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.inicjatywapolska.pl:

Barbara Nowacka (z Inicjatywy Polska) zaprasza "tych wszystkich, dla których najważniejszymi wartościami są demokracja, godność, szacunek i prawa kobiet". Z kolei, jak mówi Paulina Piechna-Więckiewicz z IP, "bez lewicy nie ma demokracji".

- Jest potrzeba alternatywy, jakiegoś ruchu społecznego, który realnie będzie mógł przeciwstawić się PiS-owi, ale nie jako "anty-PiS" - dodaje.

Głównym temat tej szerokiej i licznej debaty będzie generalny plan dla lewicy w Polsce na najbliższe lata wyborcze. Rezultatem spotkania mogą być wspólne listy wyborcze przed zbliżającym się wyborami samorządowymi.

RadioZET.pl/MAS/MP