Zamknij

Trzech studentów WAT zasłabło podczas zajęć, jeden nie żyje. Biegali 10 km w upale

13.06.2019 12:44
WAT
fot. WAT/Wikimedia.Commons

Trzech studentów zasłabło, jeden z nich zmarł – taki jest efekt ćwiczeń studentów w Wojskowej Akademii Technicznej, czego dowiadujemy się z Czerwonego Telefonu Radia ZET. Sprawę prowadzi Oddział Spraw Wojskowych warszawskiej Prokuratury Okręgowej. 

Do tragedii doszło we wtorek w godzinach porannych. Studenci mieli zaplanowane zajęcia z wychowania fizycznego i w czasie biegu, który odbywał się w mundurach, z plecakami i pełnym osprzętem, trzech studentów zasłabło, z tego jeden zemdlał. Był to student – podchorąży III roku, który wczoraj zmarł, nie odzyskawszy przytomności.

Jak mówi w rozmowie z Radiem ZET rzeczniczka prasowa WAT Ewa Jankiewicz, to nie były pierwsze takie ćwiczenia zmarłego podchorążego, który przez 3 lata nauki nigdy nie miewał problemów zdrowotnych. A zajęcia specjalnie przeprowadzano rano, by uniknąć największego upału.

Zobacz także

Rozbieżność pojawia się tylko w tym, że władze uczelni twierdzą, iż karetka została wezwana natychmiast, a z innych źródeł wiemy, że nieprzytomny student został przyjęty na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Wolskiego dopiero po godz. 17. Sprawą zajęła się już prokuratura. 

RadioZET.pl/MaOS/JC