Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szaleńcza jazda po Gocławiu. Kierowca BMW zatrzymany

29.08.2018 11:05
xxx wiadomosci

Policja zatrzymała 23-letniego Damiana D. podejrzewanego o niebezpieczną jazdę po warszawskich ulicach. Kierowca omal nie potrącił jednego z mężczyzn, próbujących udaremnić jego szaleńczą jazdę. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Szaleńcza jazda po Gocławiu. Kierowca BMW zatrzymany fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nagranie przedstawiające brawurową jazdę zarejestrowano w okolicach skrzyżowania ulic Jana Nowaka Jeziorańskiego i Skalskiego w Warszawie.

– Kierowca starał się mnie wyminąć, jadąc do tyłu i uciec, pomimo że zawołałem, że stosuję ujęcie obywatelskie i jestem na linii z policyjnym dyspozytorem – relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

– Grozi za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności – powiedział w Polsat News rzecznik Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak. – Mówimy o realnym zagrożeniu dla życia osoby, która podjęła interwencję tak, żeby udaremnić brawurową jazdę – dodał. 

Jak wyjaśnia policja, czynności prowadzone są w kierunku art. 160 kk. Kierowca prawdopodobnie odpowie za narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

RadioZet.pl/polsatnews.pl/bm

Oceń