Ruch Kukiza powalczy o Warszawę. Przedstawiono prawdopodobnego kandydata

Redakcja
08.11.2017 23:08
Ruch Kukiza powalczy o Warszawę. Przedstawiono prawdopodobnego kandydata
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy - zapowiedział lider ruchu Paweł Kukiz.

Zagłosuj

Czy Kukiz'15 ma szansę wygrać wybory na prezydenta Warszawy?

Liczba głosów:

- Największe prawdopodobieństwo to jest Stanisław Tyszka - powiedział Paweł Kukiz w środę w TVN24, pytany kogo wystawi klub parlamentarny Kukiz'15 w wyborach na prezydenta Warszawy.

Zastrzegł jednocześnie, że istnieje możliwość wystawienia innego reprezentanta ruchu, jeśli pojawi się kandydat "mający większe szanse w wyborach prezydenckich w Warszawie".

Zobacz także

Kukiz przyznał także, że potencjalny kandydat nie musi być posłem Kukiz'15. Jak mówił, musi być to "osoba przyzwoita", "powiązana z ruchami miejskimi" i "pochodząca z Warszawy".

Pytany, czy kandydat PO Rafał Trzaskowski jest przyzwoity, stwierdził, że "w ogóle go nie zna". - Pojęcia o nim nie mam - zaznaczył. Dopytywany, co sądzi o ewentualnym kandydowaniu na stanowisko prezydenta stolicy obecnego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego odparł: "Każdy kandydat byłby lepszy" niż obecni włodarze warszawskiego ratusza.

RadioZET.pl/PAP/DG