Zamknij

Urząd Skarbowy zajął rachunek Hanny Gronkiewicz-Waltz

Redakcja
21.09.2017 08:19
Urząd Skarbowy zajął rachunek Hanny Gronkiewicz-Waltz
fot. Wikimedia Commons

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz grzywny, które nałożyła na nią komisja weryfikacyjna. Chodzi o ponad 12 tysięcy złotych - podaje Polska Agencja Prasowa. To kary za niestawienie się na 4 rozprawach. 

Zagłosuj

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać odwołana?

Liczba głosów:

Na razie Hanna Gronkiewicz Waltz nie zabrała w tej sprawie głosu. Jej współpracownicy mówią, że musi sprawdzić na rachunku bankowym, czy to prawda.

Zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb wyraziła swoje zdziwienie w rozmowie z reporterem Radia ZET. Przypomina, że zgodnie z pouczeniem napisanym w tych postanowieniach komisji o grzywnach, ratusz odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. I to sąd powinien zdecydować, czy i kto ma te grzywny płacić. Są one wystawione na prezydent Warszawy, więc dlaczego ściągnięto je z prywatnego rachunku. Kłąb zapewnia też, że przedstawiciele prezydent są obecni od jakiegoś czasu na każdym posiedzeniu komisji.

Zobacz także

Na ściągnięcie czekają jeszcze dwie grzywny, którymi Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana na ostatnich posiedzeniach komisji. Prezydent uważa, że tylko sąd może rozstrzygnąć spór kompetencyjny między komisją a prezydentem miasta Warszawy i dopóki się to nie stanie, nie pojawi się na posiedzeniu komisji. 

RadioZET.pl/mag, DG