Zamknij

Marsze i uroczystości w Warszawie. Oto zmiany w komunikacji

Redakcja
06.05.2017 09:44
Marsze i uroczystości w Warszawie. Oto zmiany w komunikacji
fot. Pixabay

"Marsz Wolności", Parada Schumana, obchody Dnia Strażaka - sobotnie zgromadzenia publiczne w Warszawie oznaczają utrudnienia w komunikacji. Będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej - zapowiada stołeczny ratusz.

"Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w centrum i w okolicy Starego Miasta" - poinformowano na stronach urzędu miasta.

Jak przypomina ratusz, na sobotę zgłoszono kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów.

O godziny 12 z rogu ulic Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia wyruszyć mają uczestnicy Parady Schumana. Przemarsz planowany jest do godz. 13 ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera i Królewską na Krakowskie Przedmieście, gdzie na Skwerze Hoovera zostanie organizowane Miasteczko Schumana.

Z kolei w godz. 13.00 – 13.20 w związku z obchodami Dnia Strażaka odbędzie się przejazd pojazdów bojowych Straży Pożarnej na trasie: pl. Teatralny, Senatorska, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska.

Zobacz także

Natomiast na pl. Bankowym, na godz. 13.00 planowane jest zgromadzenie uczestników organizowanej przez PO manifestacji opozycji pt. "Marsz Wolności". W godz. 13.15-13.30 zgromadzeni maja maszerować na trasie: pl. Bankowy, Marszałkowska, pl. Konstytucji, gdzie ok. godz. 18.00 planowane jest zakończenie zgromadzenia.

RadioZET.pl/PAP/DG