Włamał się do biura i ukradł drapieżnego myszołowca. Ptak odfrunął

Redakcja
23.01.2019 18:45
Włamał się do biura i ukradł drapieżnego myszołowca. Ptak odfrunął
fot. Shutterstock

Policjanci poszukują mężczyzny, który włamał się do jednego z biur przy ul. Św. Wincentego na warszawskim Bródnie i ukradł myszołowca towarzyskiego. Ptak odfrunął na ulicy. Po interwencji ekopatrolu wrócił do właścicielki - poinformowali w czwartek stołeczni policjanci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna, który ukradł drapieżnego ptaka jest poszukiwany przez policję. Z biura przy ul. Św. Wincentego ukradł on myszołowca towarzyskiego oraz rękawicę sokolniczą. Podkom. Paulina Onyszko przekazała, że złodziej ze zwierzęciem poszedł do sklepu zoologicznego w Śródmieściu. Tam chciał dowiedzieć się, czym myszołowiec się żywi. "Świadczy to o jego niewiedzy temat hodowli tych ptaków" – dodaje podkom. Onyszko.

Zobacz także

Gdy złodziej wyszedł ze sklepu, myszłowiec odfrunął. "Są dwie opcje, albo mu uciekł, albo go wypuścił" – powiedziała PAP podkom. Onyszko. Na szczęście ptaka odłowił ekopatrol. Przewieziono go do ptasiego azylu przy warszawskim zoo. Ptak był zaobrączkowany, więc pracownicy zoo szybko dotarli do właścicielki i zwrócili skradzionego drapieżnika.

Policja poszukuje sprawcy

Moment kradzieży nagrała kamera monitoringu, ale sprawcy do tej pory nie złapano. Policja apeluje o pomoc w tej sprawie. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod całodobowym numerem telefonu (22) 603-81-71, lub z policjantem prowadzącym sprawę tel. (22) 603-81-52 powołując się na numer sprawy KPD-II-114/19 (SWD-5641/19).

Zobacz także

Myszołowiec towarzyski to drapieżny ptak z rodziny jastrzębiowatych. W naturalnych warunkach żyje w Ameryce Południowej i Północnej.

RadioZET.pl/PAP/BM