Woda skażona kałem w podstawówce. Dzieci korzystały z niej przez tydzień

Redakcja
01.10.2018 11:12
Woda skażona kałem w podstawówce. Dzieci korzystały z niej przez tydzień
fot. Pixabay

Bakterie w wodzie w jednej ze szkół podstawowych w Warszawie. Jak podaje ''Super Express'', dzieci piły wodę skażoną kałem. Rodzice są przerażeni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Skażenie wody kałem ludzkim w szkole podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej w Warszawie wykryto w trakcie kontroli sanepidu. Informacja o groźnych bakteriach przeraziła rodziców, którzy martwią się o zdrowie swoich dzieci. Bakterie mogą wywołać poważne zatrucia - podaje ''Super Express''. 

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna została powiadomiona o niewłaściwych parametrach mikrobiologicznych wody. Przekroczone były wskaźniki występowania enterokoków kałowych - potwierdza rzecznik warszawskiego sanepidu Joanna Narożniak. 

Bakterie w wodzie w szkole podstawowej 

Jedna z matek drugoklasisty w rozmowie z ''SE'' twierdzi, że o skażonej wodzie w szkolnych kranach dowiedziała się po tygodniu od rozpoczęcia roku szkolnego. - Dzieciaki z niej korzystały – dodaje. 

Zobacz także

- W wakacje przeprowadzany był w szkole remont sieci wodno-kanalizacyjnej. Instalacja została podłączona do sieci spółdzielni mieszkaniowej „Przyczółek Grochowski”, a nie bezpośrednio do sieci miejskiej. Być może tu leży problem – mówi Ewa Filip dyrektor szkoły.

Prezes spółdzielni „Przyczółek Grochowski” odpiera zarzuty i prezentuje wyniki badań wody ze spółdzielni. - Są idealne. Przyczyna problemu w szkole z pewnością nie leży po naszej stronie - zapewnia. Na szybkie rozwiązanie problemu wciąż czekają rodzice. 

RadioZET.pl/Super Express/DG