Zamknij

Wszystkie kluby poparły projekt rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej na całą Polskę

Redakcja
20.03.2018 20:25
Wszystkie kluby poparły projekt rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej na całą Polskę
fot. Archiwum RadioZET.pl

Wszystkie kluby poparły projekt rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej na całą Polskę. Inwestorzy mają dostawać wsparcie, dzięki któremu Polska stanie się atrakcyjniejszym krajem dla biznesmenów.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się we wtorek w Sejmie. – Preferencje podatkowe uzależnione od miejsca inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy – to niektóre założenia projektu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Projekt poparły wszystkie kluby w Parlamencie.

Ułatwienia dla biznesu

Jak do tej pory, obszar objęty Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi wynosił 25 tys. ha, czyli 0,08 proc. powierzchni kraju. Zgodnie z projektem ustawy, zachęty podatkowe mają być dostępne w całej Polsce, na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. "Celem zmian jest zwiększenie oferty atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dla potencjalnych inwestorów" - czytamy w uzasadnieniu.

SSE działają już 24 lata

SSE na terenie Polski nie jest niczym nowym. – Specjalne Strefy Ekonomiczne działają już od 24 lat. Wciąż na tych samych zasadach. Czas to zmienić i dostosować ich funkcjonowanie do zmieniających się trendów gospodarczych –  mówiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w rozmowie z PAP.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz