Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybuch na warszawskiej Woli. Powodem materiały pirotechniczne?

03.08.2018 07:56
xxx wiadomosci

W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Okopowej w Warszawie doszło do wybuchu. Służby ewakuowały 150 mieszkańców budynku. Zatrzymano jedną osobę.

Warszawa. Wybuch w jednym z mieszkań, jedna osoba zatrzymana fot. Daniel Ptaszek/Twitter

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal TVNWarszawa.pl, do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przed godziną trzecią. Według straży pożarnej wybuch miał miejsce w mieszkaniu na trzecim piętrze. Po eksplozji ewakuowano około 150 osób.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja z udziałem biegłego. – Zatrzymaliśmy jedną osobę – przyznaje Marta Sulowska z wolskiej policji, cytowana przez TVNWarszawa.pl. Nie chciała jednak zdradzić z jakiego powodu.

Natomiast zdaniem portalu TVP.Info w mieszkaniu, gdzie doszło do eksplozji, znaleziono materiały pirotechniczne.

– Dalej będziemy prowadzić czynności, między innymi ustalać przyczyny wybuchu – zapewnia Sulowska.

Ewakuowani mieszkańcy do domów wrócili około godziny 6 w piątek.

Sulowska odniosła się także do doniesień medialnych, według których policjanci mieli znaleźć w mieszkaniu niedopuszczalne substancje, w tym materiały pirotechniczne, mające być bezpośrednią przyczyną eksplozji.
- Skąd takie informacje - trudno mi powiedzieć - podkreśliła. - My na miejscu zabezpieczyliśmy substancje, które się tam znajdowały, natomiast, jakie to są substancje i czy one były bezpośrednią przyczyną wybuchu - nie umiem w tej chwili na te pytania odpowiedzieć - zaznaczyła.
Jak dodała, informacje o tym, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu, wykażą dalsze czynności. - Będziemy badać przyczyny wybuchu, na tę chwilę tylko tyle mogę powiedzieć - podkreśliła.

RadioZET.pl/TVNWarszawa.pl/TVP.Info/PTD

Oceń