Zamknij

Wybuch na warszawskiej Woli. Powodem materiały pirotechniczne?

Redakcja
03.08.2018 07:56
Warszawa. Wybuch w jednym z mieszkań, jedna osoba zatrzymana
fot. Daniel Ptaszek/Twitter

W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Okopowej w Warszawie doszło do wybuchu. Służby ewakuowały 150 mieszkańców budynku. Zatrzymano jedną osobę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal TVNWarszawa.pl, do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek przed godziną trzecią. Według straży pożarnej wybuch miał miejsce w mieszkaniu na trzecim piętrze. Po eksplozji ewakuowano około 150 osób.

Zobacz także

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja z udziałem biegłego. – Zatrzymaliśmy jedną osobę – przyznaje Marta Sulowska z wolskiej policji, cytowana przez TVNWarszawa.pl. Nie chciała jednak zdradzić z jakiego powodu.

Natomiast zdaniem portalu TVP.Info w mieszkaniu, gdzie doszło do eksplozji, znaleziono materiały pirotechniczne.

– Dalej będziemy prowadzić czynności, między innymi ustalać przyczyny wybuchu – zapewnia Sulowska.

Zobacz także

Ewakuowani mieszkańcy do domów wrócili około godziny 6 w piątek.

Sulowska odniosła się także do doniesień medialnych, według których policjanci mieli znaleźć w mieszkaniu niedopuszczalne substancje, w tym materiały pirotechniczne, mające być bezpośrednią przyczyną eksplozji.
- Skąd takie informacje - trudno mi powiedzieć - podkreśliła. - My na miejscu zabezpieczyliśmy substancje, które się tam znajdowały, natomiast, jakie to są substancje i czy one były bezpośrednią przyczyną wybuchu - nie umiem w tej chwili na te pytania odpowiedzieć - zaznaczyła.
Jak dodała, informacje o tym, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu, wykażą dalsze czynności. - Będziemy badać przyczyny wybuchu, na tę chwilę tylko tyle mogę powiedzieć - podkreśliła.

RadioZET.pl/TVNWarszawa.pl/TVP.Info/PTD