Zamknij

Wyciek nieznanej substancji do Wisły. Na miejscu pracują strażacy

08.07.2019 15:23
Wyciek
fot. Wisła/Wikimedia.Commons

Nieznana substancja o gęstej, oleistej konsystencji, wyciekła do Wisły w okolicach warszawskiego Żoliborza. Na miejsce trwa akcja strażaków, na razie nie wiadomo jednak, co dokładnie zanieczyściło rzekę. 

O sprawie informuje Onet. Wyciek zauważony został przez przechodniów spacerujących brzegiem Wisły na odcinku między Mostem Gdańskim a Mostem Grota-Roweckiego. 

- Na razie nie wiadomo, co to za substancja i czy jest niebezpieczna. Na podstawie zapachu można podejrzewać, że to jakaś ropopochodna ciecz – powiedział w rozmowie z Onetem starszy kapitan Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

- Ustawiliśmy zapory, które zablokowały jej spływanie z nurtem rzeki. W tym momencie substancja znajduje się przy praskim brzegu Wisły. Wiadomo, że już nie spływa do rzeki, był to prawdopodobnie jakiś jednorazowy wyciek. Teraz jej usunięcie będzie należało do zarządcy terenu – dodał. Na razie nie wiadomo, skąd ciecz niewiadomego pochodzenia wzięła się w rzece ani czy faktycznie stanowi zagrożenie dla środowiska. 

RadioZET.pl/Onet.pl