Zamknij

Zaatakował nożem 21-latka, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem

Błażej Makarewicz
26.03.2019 17:08
Zaatakował nożem 21-latka, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem
fot. Shutterstock

Policjanci zatrzymali 38-latka, który w nocy na stacji benzynowej w Warszawie ranił nożem 21-latka. Zaatakował młodego mężczyznę, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tuż po północy policjanci otrzymali informację o agresywnym 38-latku, który zaatakował 21-latka na jednej ze stacji benzynowych. Napastnik miał wyjąć nóż i ranić nim twarz młodego mężczyzny. Jak się potem okazało, 38-latek zaatakował, ponieważ ten nie chciał mu dać papierosa.

Zobacz także

„Pokrzywdzony 21-latek z raną ciętą trafił do szpitala. Podejrzany nie zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego” – poinformowała PAP asp. Kamila Szulc z żoliborskiej komendy

Przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, po wytrzeźwieniu został przewieziony do prokuratury, a następnie do sądu. Sędzia postanowiła o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na miesiąc.

Zobacz także

„Napastnik odpowie za uszkodzenie ciała oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – mówi policjantka. Grozi mu do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/BM