Tragedia podczas imprezy urodzinowej. Zabił znajomego metalową rurką

Redakcja
29.01.2019 12:09
Policja
fot. Shutterstock

W trakcie urodzinowej imprezy w jednym z mieszkań w Warszawie Piotr S. chwycił stalową rurkę i zabił swojego znajomego. 32-latek usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym – poinformowała we wtorek policja. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

– Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy 21 stycznia tego roku w mieszkaniu przy ulicy Nowolipki – poinformował we wtorek nadkom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Trzech mężczyzn „urządziło” urodziny jednego z nich. Pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy Piotrem S a 65-letnim właścicielem lokalu doszło do sprzeczki, która przerodziła się w awanturę. W pewnej chwili Piotr S. chwycił stalową rurkę i zaczął bić nią znajomego. Zadał mu kilkanaście ciosów. Przestał uderzać dopiero wtedy, gdy jego ofiara przestała się ruszać.

– Policjanci zostali zaalarmowani przez świadka, a zarazem trzeciego z uczestników urodzinowej imprezy – powiedział Robert Szumiata. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali w jednym pokojów nieżyjącego już mężczyznę. Wezwany na miejsce lekarz na ciele denata stwierdził liczne ślady tłuczone głowy, nóg i rąk. Na miejscu policjanci zatrzymali Piotra S. Nieopodal budynku w trawie wywiadowcy znaleźli stalową rurkę, którą najprawdopodobniej zadano śmiertelne uderzenia.

Zobacz także

Policjanci zabezpieczyli ślady i nagrania z kamer monitoringu. Przesłuchali również sąsiadów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ prowadzącej śledztwo w tej sprawie na postawienie 32-latkowi zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP