Zamknij

Zabójstwo 15-latka w szkole. Zatrzymano dwie kolejne nieletnie osoby

14.05.2019 14:02
Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

Policja zatrzymała kolejne dwie osoby nieletnie w sprawie zabójstwa, do którego doszło w piątek w szkole w Wawrze – przekazał we wtorek PAP rzecznik stołecznej komendy kom. Sylwester Marczak.

W ubiegły piątek przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Zobacz także

We wtorek rzecznik KSP poinformował PAP, że do sprawy zatrzymano kolejne dwie osoby nieletnie. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski powiedział PAP, że sprawą dwóch nieletnich zajął się sąd.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sprawą zabójstwa nastolatka – jak przekazał PAP w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak – zajmuje się specjalna grupa policji. „Sprawa jest dla nas priorytetem” – podkreślił rzecznik. Policjanci apelują również o powstrzymywanie się od niepotrzebnych komentarzy.

Zobacz także

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zdecydował, by podejrzanego o zabójstwo umieścić w schronisku dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.

RadioZET.pl/PAP