Zamknij

„Zaj...emy was k...y”, krzyż celtycki i swastyki. Zniszczone drzwi ośrodka antyrasistowskiego i biur PO

Redakcja
04.02.2019 12:32
Wandalizm
fot. Facebook/OMZRiK

Wandale zniszczyli witrynę siedziby Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na drzwiach napisali „Zaj...emy was k...y” i namalowali swastyki. W tym samym budynku mieszczą się także biura parlamentarzystów PO. 

Do zdarzenia doszło przed siedzibą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przy Placu Dąbrowskiego w Warszawie. Jak wynika ze zdjęć i opisu, który organizacja umieściła na swoim profilu na Facebooku, na witrynie wejściowej – dzielonej z biurami poselskimi i senatorskimi polityków PO – pojawiły się faszystowskie symbole: swastyki, krzyż celtycki, tzw. wilczy hak oraz wulgarny napis „Zaj...emy was k...y”.

Chcesz otrzymywać więcej takich newsów? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Ośrodek informuje także, że przed tygodniem trzech mężczyzn w kominiarkach próbowało zaatakować prezesa OMZRiK-u, ale przestraszyli się patrolu policji.

„W obu sprawach została poinformowana policja. Neonazistowscy bojowkarze nie wzięli pod uwagę, że biuro mieści się w bardzo dobrze monitorowanej okolicy, bo mają tu swoją siedzibę biura poselskie i Ambasada Włoch” – czytamy w poście. 

Zobacz także

Ośrodek działa od lipca 2017 roku, monitorując wszelkie przejawy rasizmu, ksenofobii i zachowań totalitarnych w przestrzeni publicznej. Zapewnia także pomoc prawną i psychologiczną dla ofiar tego typu zachowań. Jak przyznają działacze OMZRiK-u, codziennie otrzymują kilkadziesiąt zgłoszeń.  

RadioZET.pl/Facebook/MP