Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Warszawa: Znaleziono zwłoki kobiety w Wiśle

Redakcja
28.03.2018 13:54
Warszawa
fot. Pixabay

W środę rano w okolicy mostu średnicowego policja wyłowiła z Wisły zwłoki kobiety. Sprawę bada prokuratura, która zarządziła sekcję zwłok. W najbliższym czasie zostanie też wszczęte śledztwo — poinformował PAP w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Marcin Saduś.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Około godziny 8 otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Policjanci z patrolu rzecznego udali się na miejsce, wyłowili zwłoki, przetransportowali na teren Pragi Południe i tam w obecności prokuratora prowadzone są czynności — poinformował w środę PAP mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś w rozmowie z PAP powiedział, że prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe przeprowadził w środę oględziny zwłok kobiety w wieku ok. 40 lat. — W ramach tych oględzin na ciele kobiety nie znaleziono zbyt dużych obrażeń, a samo ciało było w stosunkowo dobrym stanie. Wygląd zwłok wykazywał pewne podobieństwo do kobiety, której zaginięcie zgłoszono jakiś czas temu — dodał.

Zobacz także

Prok. Saduś przekazał, że ciało kobiety po oględzinach miało zostać zabezpieczone przez prokuratora i przewiezione do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która pozwoliłaby na ustalenie przyczyny śmierci. Prokurator nie wypowiedział się w kwestii kwalifikacji prawnej czynu. Zapowiedział, że śledztwo w tej sprawie zostanie wszczęte jeszcze w środę lub w czwartek.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce