Zamknij

Rocznica smoleńska. Wjechał rowerem na plac Piłsudskiego, interweniowała policja

10.04.2020 11:31
mężczyzna zakłócił obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Na rowerze próbował zakłócić obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Interweniowała policja. Do sądu skierowany zostanie wniosek o ukaranie mężczyzny. Sprawa zostanie skierowana także do służb sanitarnych. 

Mężczyzna usiłował zakłócić piątkowe uroczystości składania wieńców upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których widać interwencję policjantów wobec tej osoby.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W piątek odbyły się uroczystości składania wieńców przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w której udział wzięli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej zostały zakłócone. Według relacji dziennikarza Radia ZET Łukasza Konarskiego mężczyzna na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego, aby rozwiesić transparent.

Zobacz także

Próbował zakłócić uroczystości. Zostanie ukarany

Interwencję policjantów potwierdził rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak. 

Jak poinformował, w związku z zajściem do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie tej osoby zgodnie z artykułem 54 kodeksu wykroczeń, czyli za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Podlega to karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Ponadto informacja o zdarzeniu zostanie skierowana do służb sanitarnych. Służby te decydują o nałożeniu kary administracyjnej za naruszenie obostrzeń związanych z epidemią.

Marczak zaznaczył, że człowiek, który usiłował zakłócić uroczystości, jest znany policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/RadioZET/Łukasz Konarski