Zamknij

100 zł dla każdego warszawskiego ucznia. Kontynuacja akcji promującej kulturę

08.01.2020 10:24
Rafał Trzaskowski
fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK (zdjęcie ilustracyjne)

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, ogłosił kontynuację programu 100 zł dla każdego ucznia na kulturę. To dobra wiadomość dla wszystkich młodych warszawiaków.

100 zł dla każdego warszawskiego ucznia na kulturę

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Stołeczny ratusz zapowiedział kontynuację akcji, która miała na celu promowanie kultury. W 2020 roku każdy warszawski uczeń otrzyma 100 złotych, za które będzie mógł kupić bilety do teatru, kina lub galerii.

Zobacz także

Na co będzie można wydać otrzymane pieniądze?

Prezydent miasta Warszawa ogłosił kontynuację programu wspierającego rozwój kultury. Każdy uczeń w stolicy otrzyma 100 złotych, za które będzie mógł kupić bilety do kin, teatrów, galerii, czy muzeów. Pieniądze można także wydać na wyjście do placówek sportowych i edukacyjnych.

100 zł na wyjścia do placówek kulturalnych, edukacyjnych, sportowych to program, który już przyniósł zmianę! Dzięki niemu młodzi warszawiacy rozwijają swoje zainteresowania i poszerzają horyzonty, a ja cieszę się, że jako Miasto Stołeczne Warszawa stwarzamy im taką możliwość – cytuje słowa Rafała Trzaskowskiego portal Warszawa Nasze Miasto.

Akcja cieszyła się ogromną popularnością w 2019 roku wśród uczniów warszawskich szkół. Razem z nauczycielami i rodzicami mogli zdecydować, na co konkretnie wydadzą pieniądze.

Zobacz także

Najważniejsze jest to, że sami uczniowie z nauczycielami i z rodzicami decydują, gdzie pójść, jak wykorzystać te pieniądze. Czasami zdarzało się nawet, że teatry zmieniały repertuary po to, żeby właśnie dogodzić wszystkim tym, którzy sami decydują, co chcą w danym momencie zobaczyć. To bardzo fajna inicjatywa, wszystkich pobudza do myślenia i będziemy ją oczywiście dalej realizować w roku 2020 – powiedział Rafał Trzaskowski.

RadioZET.pl/Warszawa Nasze Miasto