Zamknij

34-latek udawał policjanta, by wyłudzić pieniądze. Schwytany na gorącym uczynku

28.02.2020 11:23
Kradł medtodą na "policjanta"
fot. KSP

Stołeczni mundurowi zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na "policjanta". Podejrzany został schwytany na gorącym uczynku, kiedy przyszedł odebrać 25 tysięcy złotych od 91-latka.

Do 91-latka zadzwonił mężczyzna podający się za policjant. Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi o pomoc. Miała ona polegać na przekazaniu gotówki. Starszemu mężczyźnie podejrzany powiedział, że dzięki temu będzie mógł zatrzymać prawdziwych przestępców. 91-latek był przekonany, że pomaga śledczym. Nieświadomy przekazał 25 tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Gdy policjanci pozyskali informację, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta, wkroczyli do akcji. Zaczęli typować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. 34-latek wpadł w ich ręce w momencie, kiedy przyszedł po pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi

- przekazał Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Zobacz także

Śledczy nadal pracowali nad sprawą 34-latka i zbierali materiał dowodowy. Jak się okazało, podejrzany miał na koncie także inne oszustwa, których dokonał w stolicy. Wyłudzał pieniądze od ludzi. Jeden z pokrzywdzonych stracił nawet 78 tysięcy złotych.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET.

Podejrzany 34-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty oszustwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące

- poinformował Piotr Świstak.

Zobacz także

34-latkowi grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

policjant 5
fot.
policjant 4
fot. KSP
policjant 3
fot. KSP
policjant 1
fot. KSP

RadioZET.pl/KSP