94-latka myślała, że pomaga córce. Mogła stracić oszczędności życia

08.01.2020 10:37
okradli 94-latkę "na wnuczka"
fot. CBŚP

94-letnia mieszkanka Warszawy została oszukana metodą "na wnuczka". Policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu poszkodowana przekazała ponad 90 tys. zł.

94-letnia mieszkanka Warszawy otrzymała telefon od osoby podszywającej się pod jej córkę. Oszustka poinformowała kobietę, że ma problemy i pilnie potrzebuje pieniędzy "na adwokatów". 94-latka spakowała oszczędności życia, myśląc, że ratuje swoje dziecko z opresji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mieszkanka Warszawy oszukana metodą "na wnuczka"

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji w Warszawie, pokrzywdzona została dokładnie poinstruowana, jak przygotować pieniądze i komu je przekazać. Policjantom udało się namierzyć adresata przesyłki zawierającej wyłudzoną kwotę. Okazało się, że był nim 47-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Błyskawiczne działania oraz współpraca z policjantami z Zarządu w Katowicach CBŚP doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podczas odbioru paczki - czytamy na stronie CBŚP.

Podejrzany nie spodziewał się zatrzymania i był zaskoczony interwencją policjantów. Pieniądze pokrzywdzonej odzyskano. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie.

Policjanci cały czas poszukują osób, które mogły mieć związek z oszustwem. Jednocześnie uczulają, aby zachować dużą ostrożność podczas rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za krewnych lub policjantów i nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

Zobacz także

wyłudzone pieniądze
fot. CBŚP

RadioZET.pl/CBŚP