Zamknij

Alarm na Okęciu. Ewakuacja z samolotu po informacji o bombie na pokładzie

04.04.2021 21:49
Alarm bombowy na Okęciu. Informacja o bombie w samolocie
fot. PAP/Leszek Szymański

Służby na Lotnisku Chopina w Warszawie ewakuowały pasażerów w związku z informacją o bombie na pokładzie jednego z samolotów. „Leciał on ze Stambułu do Warszawy i należy do tureckich linii Turkish Airlines” - powiedział PAP Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. Akcja na lotnisku wciąż trwa.

Alarm bombowy na lotnisku Chopina w Warszawie. "Trwa akcja ewakuacyjna i akcja pirotechniczna na pokładzie samolotu" - wyjaśniała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas.

Wyjaśniła, że służby straży otrzymały informację, że na pokładzie jednego z samolotów może znajdować się bomba. "Zostały wszczęte rutynowe procedury w związku z tym" - dodała.

Alarm bombowy na Okęciu. Ewakuacja z samolotu tureckich linii po informacji o ładunku

Ewakuowany na lotnisku Okęcie z powodu możliwej bomby na pokładzie samolot leciał ze Stambułu do Warszawy. Należy do tureckich linii Turkish Airlines - powiedział PAP Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. Akcja na lotnisku cały czas trwa.

Straż Graniczna: Zmierza ku temu, że był to anonimowy żart" [AKTUALIZACJA]

"Czynności jeszcze trwają" - przekazała późnym wieczorem rzeczniczka SG, mówiąc, że z jej informacji wynika, że nie znaleziono do tej pory żadnego niebezpiecznego przedmiotu, ładunku czy czegoś podobnego. "Wszystko zmierza ku temu, że był to anonimowy żart" - poinformowała. Do samolotu ma być jeszcze wpuszczony pies, który sprawdzi maszynę pod kątem substancji wybuchowych i niebezpiecznych.

Z samolotu należącego do tureckich linii Turkish Airlines ewakuowano w związku z akcją ponad 100 osób - pasażerów i załogi

RadioZET.pl