Zamknij

Były poseł Artur Z. z zarzutami. Jechał autem bez uprawnień, spowodował wypadek

17.06.2020 15:45
Artur Z.
fot. East News/Mariusz Gaczynski

Były poseł Artur Z. we wtorek, 16 czerwca w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów w charakterze podejrzanego. Postawiono mu cztery zarzuty m.in. za spowodowanie wypadku.

Artur Z. były poseł 25 października 2019 roku prowadząc samochód, potrącił jadącą rowerem pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta trafiła do szpitala. Sprawca był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Tego samego dnia znów prowadził auto i został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej.

Były poseł Artur Z. usłyszał zarzuty

Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej, Artur Z. stracił prawo jazdy w 2016 roku za prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Wtedy sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów, który miał wygasnąć z końcem lipca 2020 roku. W związku z tym polityk nadal nie ma prawa jazdy.

Zobacz także

Jak przekazała Mirosława Chyr, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Artur Z. we wtorek był przesłuchiwany, gdzie usłyszał cztery zarzuty.

Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku w dniu 25 października 2019 r. na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena Warszawie, polegającego na zderzeniu pojazdu z osobą poruszającą się na rowerze

- przekazała prokurator.

Zobacz także

Wyjaśniono także, że kolejne trzy dotyczą prowadzenia samochodu wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B. Według ustaleń prokuratury były poseł miał jeździć bez prawa jazdy dwukrotnie 25 października 2019 na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Ludwiga van Beethovena, oraz przy ul. Chełmskiej w Warszawie. Trzeci zarzut dotyczy natomiast prowadzenia samochodu osobowego w dniu 15 września 2019 r. przy ul. Dostatniej 31 w Warszawie.

Zobacz także

Jak poinformowała prokuratura: "podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, które są zgodne z ustaleniami faktycznymi poczynionymi na podstawie zeznań świadków i opinii z zakresu medycyny sądowej".

RadioZET.pl/PAP