Zamknij

Pociął twarz kierownikowi pociągu. Policja zatrzymała 39-latka

04.12.2019 18:01

Policja w stolicy zatrzymała 39-latka, który w pociągu relacji Warszawa-Kijów zaatakował kierownika pociągu ostrym narzędziem. Został zatrzymany po kilku dniach, grozi mu do pięciu lat więzienia.

Atak pociąg
fot. Policja Warszawa

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna zaatakował kierownika pociągu w miniony piątek, 29 listopada, za to, że ten zwrócił mu uwagę, by… nie trzymał nóg na kanapie.

Po krótkiej utarczce słownej mężczyzna w odwecie zaatakował kolejarza i nieznanym narzędziem pociął mu twarz, po czym uciekł z pociągu, który w tym momencie stał na Dworcu PKP Warszawa Centralna.

Artur Wojdat, z Komisariatu Kolejowego Policji.

Napastnik został ujęty po czterech dniach, w poniedziałek wieczorem. Przybyli na miejsce policjanci ustalili rysopis agresora, skorzystali też z kamer monitoringu.

Zobacz także

Dzięki relacjom świadków zdarzenia oraz zapisowi kamer monitoringu, jak również dobremu rozpoznaniu środowisk przestępczych kryminalni tutejszej jednostki szybko zawęzili krąg podejrzanych 

Artur Wojdat

Mundurowi ustalili, że za atak na kierownika pociągu odpowiada znany policjantom z Żyrardowa 39-letni Marcin P.

Zobacz także

Policjanci powiązali ze sobą fakty i ustalili, że jest to doskonale im znany ze swojej działalności przestępczej 39-letni Marcin P.

Komisariat Kolejowy Policji w Warszawie

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Za naruszenia czynności narządu ciała grozi mu 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/Kolejowy.policja.waw.pl/